Średnia pensja brutto w Polsce wg. GUS: 3 404,00 zł
Średnia pensja brutto w serwisie JakaPensja.pl: 4 825,00 zł
Liczba wycenionych/wszystkich ofert w bazie: 34 / 172788

Jak skutecznie szukać pracy w internecie?

Poszukiwanie pracy w dużej mierze odbywa się dziś w internecie, jednak samo przeglądanie ofert w portalach pracy to tylko początek. Jak zatem skutecznie szukać pracy w globalnej sieci?

 

Po pierwsze, warto zauważyć, że internet daje dziś niesamowite możliwości budowania swojej marki = wizerunku eksperta w danej dziedzinie, co z pewnością w dużym stopniu może pomóc w znalezieniu ciekawej pracy. Warto zatem dać się znaleźć w takich portalach, jak goldenline.pl, profeo.pl czy zagraniczny linkedin.com, i opisać szczegółowo swoje doświadczenie, umiejętności oraz określić, jakiej pracy szukamy. Jeśli w tych portalach odnajdziecie byłych pracodawców czy współpracowników, warto poprosić o rekomendację. Warto także odnaleźć starych znajomych i dodać ich do swojej listy: takie znajomości w najmniej spodziewanych momentach mogą okazać się bardzo pomocne.

 

Po drugie, istotne jest, aby pomagając innym, wykazać się szeroką wiedzą i dużymi umiejętnościami z zakresu naszej branży. Wystarczy znaleźć forum lub portal o znanej nam tematyce, w której szukamy zatrudnienia, i być aktywnym w udzielaniu wartościowych odpowiedzi. Pamiętaj, że Twoje wypowiedzi na długo pozostaną dostępne, dlatego warto przemyśleć, co wpisujemy. Coraz częściej pracodawcy przed zatrudnieniem szukają informacji o kandydacie właśnie w sieci.

 

Po trzecie, opublikuj swoje CV w kilku portalach o pracy: to dobre źródło rekrutacji dla pracodawców i warto być dostępnym w bazach danych największych portali, takich jak pracuj.pl czy jobs.pl.

 

Po czwarte, sieci społecznościowe. Nasza-klasa czy Facebook kojarzą się nam z serwisami, gdzie rozmawiamy ze znajomymi, dzielimy się zdjęciami i wypełniamy zabawne quizy. Warto zauważyć, że to także ogromne platformy wymiany informacji zawodowych, i w trakcie poszukiwania pracy można spróbować napisać do osób z listy znajomych, że szukamy pracy w danym zawodzie, i poprosić o odpowiedź w razie, gdyby wiedzieli o ofertach pracy spełniających nasze oczekiwania.

 

Po piąte, skorzystaj z systemów powiadomień dostępnych w portalach pracy, gdzie można zdefiniować kryteria ofert pracy, które nas interesują, i dostawać maile tylko z takimi ofertami. Zyskujemy wtedy pewność, że nie tracimy czasu na czasochłonne przeglądanie ofert pracy.

 

 

 

Znajdź pracę
Czy informacja o pensjach jest wiarygodna? Jak to działa? Zawody w Polsce

Mechanik

Średnia pensja
Minimalna pensja
Maksymalna pensja
2 250,00 zł
2 250,00 zł
2 250,00 zł
Oferty pracy dla Ciebie
Ile chciałbyś zarabiać zł brutto
W jakim województwie
W jakiej branży
Jak często oferty?
Podaj swój e-mail
Subsktybuj
Porady dla szukających pracy

Największe błędy popełniane przez poszukujących pracy

Każdy z nas popełnia błędy: mniejsze lub większe, niosące mniej lub bardziej znaczące konsekwencje. Także podczas poszukiwania pracy. Jakie są zatem te największe pomyłki w trakcie poszukiwań pracy?

Czego nie mówić podczas rozmowy o pracę?

Podczas rozmowy o pracę otrzymasz sporo pytań - liczy się nie tylko co, ale i jak odpowiesz. Warto zatem wiedzieć, o czym nie mówić i o co nie pytać podczas rozmowy...
Copyright ® 2008-2019 JakaPensja.pl
Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.