Średnia pensja brutto w Polsce wg. GUS: 3 404,00 zł
Średnia pensja brutto w serwisie JakaPensja.pl: 4 825,00 zł
Liczba wycenionych/wszystkich ofert w bazie: 34 / 180891

Jak znaleźć wymarzoną pracę?

Codziennie rano świadomość kolejnego dnia w pracy przyprawia Cię o ból głowy? Masz dość pracy na aktualnym stanowisku? Chcesz pracy, o której zawsze marzyłeś? Poniżej znajdziesz siedem kroków, od których warto rozpocząć taką zmianę:

 

1. Wypisz na kartce wszystkie powody, dla których nie znosisz obecnej pracy. Szef, koledzy z pracy, powtarzalność zadań... Dobrze jest już na początku wiedzieć, czego nie będziesz szukać w pracy swoich marzeń.

 

2. Teraz czas na listę warunków, które powinna spełniać Twoja wymarzona praca. Napisz jak najwięcej szczegółów, dobrze jednak przemyśl, co jest krótkotrwałą zachcianką, a co jest naprawdę ważne, tak aby praca sprawiała Ci radość i przynosiła satysfakcję.

 

3. Zastanów się nad tym, w czym jesteś dobry, czym się pasjonujesz. Przy budowaniu nowej kariery warto brać pod uwagę to, co lubimy robić poza pracą i w czym jesteśmy utalentowani. Pomyśl o swoich prawdziwych pasjach i hobby. Spróbuj zapisać na kartce około 10 zawodów, które chociaż w części wiązałyby się z tym, co kochasz robić.

 

4. Po przejściu pierwszych trzech punktów powinieneś już mieć w głowie kilka zawodów, które mogłyby spełnić Twoje oczekiwania i stać się pracą marzeń. Dla każdego z tych wariantów dowiedz się, czy konieczne są jakieś uprawnienia, certyfikaty, które musisz zdobyć przed rozpoczęciem pracy. Czy będziesz musiał się przeprowadzić do innego miasta lub kraju? Czy Twoja rodzina jest na to gotowa? Czy poradzisz sobie finansowo, jeśli potencjalnie zarobki w nowym zawodzie przynajmniej na początku mogą być niższe?

 

5. Zaangażuj członków rodziny. Niech uczestniczą w podejmowaniu decyzji, bo zmiana może mieć istotny wpływ na ich życie (przeprowadzka, niższe zarobki, mniej czasu w domu...). Niech to będzie rodzinna decyzja. Na pewno warto też spojrzeć na swoje pomysły z perspektywy innych osób.

 

6. Skontaktuj się z ludźmi, którzy pracują już w zawodach z Twojej listy, także w aktualnej firmie. Zapytaj o wszystkie aspekty tego zawodu, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Postaraj się wyobrazić sobie siebie za kilka lat pracującego w jednym z tych zawodów: czy będzie to ciągle Twoja pasja? Dowiedz się także, jakich zarobków oczekiwać w danym zawodzie: to może mieć spory wpływ na ostateczną decyzję, choć nie powinien to być czynnik decydujący.

 

7. Prześpij się ze wszystkim, co zebrałeś w poprzednich punktach, zapytaj ponownie samego siebie, czy to jest właśnie to, co chcesz robić. Jeśli czujesz, że tak, to po prostu zacznij zmianę już dziś! Nie czekaj: krok po kroku do celu. Jeśli czujesz, że to nie jest jednak to, zacznij ponownie od kroku pierwszego - rozważ inny zawód.

 

Pamiętaj, że 90% ludzi na świecie nie lubi swojej pracy. Chcesz być ciągle jednym z nich?

Znajdź pracę
Czy informacja o pensjach jest wiarygodna? Jak to działa? Zawody w Polsce

Grafik

Średnia pensja
Minimalna pensja
Maksymalna pensja
4 250,00 zł
4 250,00 zł
4 250,00 zł
Oferty pracy dla Ciebie
Ile chciałbyś zarabiać zł brutto
W jakim województwie
W jakiej branży
Jak często oferty?
Podaj swój e-mail
Subsktybuj
Porady dla szukających pracy

Jak skutecznie szukać pracy w internecie?

Poszukiwanie pracy w dużej mierze odbywa się dziś w internecie, jednak samo przeglądanie ofert w portalach pracy to tylko początek. Jak zatem skutecznie szukać pracy w globalnej sieci?

Największe błędy popełniane przez poszukujących pracy

Każdy z nas popełnia błędy: mniejsze lub większe, niosące mniej lub bardziej znaczące konsekwencje. Także podczas poszukiwania pracy. Jakie są zatem te największe pomyłki w trakcie poszukiwań pracy?
Copyright ® 2008-2019 JakaPensja.pl
Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.