Średnia pensja brutto w Polsce wg. GUS: 3 404,00 zł
Średnia pensja brutto w serwisie JakaPensja.pl: 4 825,00 zł
Liczba wycenionych/wszystkich ofert w bazie: 34 / 172788

Największe błędy popełniane przez poszukujących pracy

Każdy z nas popełnia błędy: mniejsze lub większe, niosące mniej lub bardziej znaczące konsekwencje. Także podczas poszukiwania pracy. Jakie są zatem te najwięsze pomyłki w trakcie poszukiwań pracy?

 

1. Do wszystkich pracodawców wysyłamy taki sam życiorys (CV) i list motywacyjny. BŁĄD. Warto poświęcić czas i każdą ofertę rozważyć indywidualnie, podkreślić te umiejętności i doświadczenie, które mogą okazać się kluczowe dla danego stanowiska.

 

2. Brak przygotowania się do rozmowy o pracę. BŁĄD. Jeśli nie znasz głównych produktów, konkurencji i innych podstawowych informacji o firmie, w której szukasz zatrudnienia, to nie dajemy Ci szans na powodzenie. W erze internetu to nie powinno być problemem.

 

3. Kłamstwa w CV oraz podczas rozmowy o pracę. BŁĄD. To prędzej czy później zostanie odkryte i obróci się przeciwko Tobie!

 

4. Spóźnienie się na rozmowę o pracę. BŁĄD. Już od początku potencjalny pracodawca ma wątpliwości, czy potrafisz dochować uzgodnionych terminów. Na wypadek nieprzewidzianego spóźnienia warto mieć numer kontaktowy pracodawcy i poinformować o opóźnieniu: to na pewno zostanie odebrane o wiele lepiej.

 

5. Bycie zbyt skromnym. BŁĄD. Poszukiwanie pracy, rozmowa kwalifikacyjna to w pewnym sensie reklama i sprzedaż własnych umiejętności i doświadczenia. Upewnij się, że pokażesz wszystkie swoje atuty.

 

6. Nie przygotowałeś się na trudne pytania, np. dlaczego zmieniasz pracę, co było przyczyną odejścia z poprzedniej firmy. BŁĄD. Przed rozmową o pracę pomyśl o pytaniach, które mogą zostać zadane, i przygotuj się na nie.

 

7. Nie masz żadnych pytań do pracodawcy. BŁĄD. Zadawanie pytań świadczy o Twojej odwadze i pokazuje, że interesują Cię pewne aspekty stanowiska, o które się ubiegasz. Ich brak może często sugerować, że w rzeczywistości nie zależy Ci na tym stanowisku.

 

No i pamiętaj, że szukając pracy, musimy wiedzieć, na czym nam zależy, a jakich ofert nie będziemy brać  pod uwagę. Zaoszczędzi to czas i na pewno pozwoli uniknąć powyższych błędów.

Znajdź pracę
Czy informacja o pensjach jest wiarygodna? Jak to działa? Zawody w Polsce

Monter

Średnia pensja
Minimalna pensja
Maksymalna pensja
3 080,00 zł
2 750,00 zł
3 650,00 zł
Oferty pracy dla Ciebie
Ile chciałbyś zarabiać zł brutto
W jakim województwie
W jakiej branży
Jak często oferty?
Podaj swój e-mail
Subsktybuj
Porady dla szukających pracy

Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Rozmowa o pracę to dla wielu z nas często dość stresujące doświadczenie. Warto zatem przygotować się możliwie najlepiej, tak żeby zwiększyć swoje szanse i zakończyć rozmowę sukcesem. Oto 7 wskazówek, jak przygotować się do rozmowy o pracę...

Jak znaleźć wymarzoną pracę?

Codziennie rano świadomość kolejnego dnia w pracy przyprawia Cię o ból głowy? Masz dość pracy na aktualnym stanowisku? Chcesz pracy, o której zawsze marzyłeś? Poniżej znajdziesz siedem kroków, od których warto rozpocząć taką zmianę...
Copyright ® 2008-2019 JakaPensja.pl
Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.